Malá myčka nádobí

Malá myčka nádobí

Pokud využíváte domácnost sám/a nebo pouze ve dvou lidech a nejste několikačlenná rodina, pak pro vás nemá smysl pořizovat si myčku obřích rozměrů. Pro vás bude nejvhodnější malá myčka nádobí. Hlavním důvodem je především menší spotřeba vody, elektrické energie a mycích prostředků.

Malá myčka nádobí dokáže oproti té s klasickými rozměry 60, 45 nebo 40 cm ušetřit až 30% nákladů, což jistě není zanedbatelná část. Zvlášť pokud zrovna nedisponujete milionovými konty. Ušetříte za elektřinu, protože menší myčka nepotřebuje tolik elektrické energie, dále také za mycí prostředek, protože mytí v malé myčce na nádobí pro vás bude efektivnější a rozhodně ušetříte také za vodu, protože voda, která by byla spotřebována ve velké myčce zbytečně zde není potřeba.

Pro mytí malého počtu kusů nádobí je ale v malé myčce na nádobí výhodné také proto, že ušetříte místo v kuchyni nebo v místnosti, kde myčku máte. To se hodí zejména v malých bytech a garsoniérách, kde místa není rozhdoně na zbyt a každé ušetřené volné místo se hodí. Je zbytečné mít velkou myčku, když vám stačí malá a ještě pro vás bude v mnoha ohledech efektivnější.

V neposlední řadě je výhodou také to, že malé myčky nádobí mají nižší pořizovací cenu a tak máte možnost ušetřit i při nákupu. Stejně jako všude jinde zde platí, že nejvíce se vyplatí myčku na nádobí pořídit na interntu, kde jsou všeobecně nejnižší ceny. Zkuste použít některý srovnávač cen, který vám ukáže v jakém internetovém eshopu najdete myčku pro vás nejlevněji.

Jakou malou myčku vybrat?

Můžete si vybrat nejmenší ze standartních myček. Myčka o šířce 40 cm je již poměrně malá, ale pokud jste v domácnosti sami, pak by určitě stálo za zvážení pořízení extra malé myčky. Vyrábí se totiž malá myčka nádobí, která je jen o něco málo větší než mikrovlnná trouba a podobně jako mikrovlnku ji můžete položit na stůl či kuchyňskou linku a mýt v ní, kdy budete potřebovat. Taková myčka je již opravdu hodně malá a tak je potřeba si rozmyslet, zda pro vaše používání bude stačit.