Různé druhy myček nádobí

Myčka nádobí zasazená v kuchyňské lince

Různé druhy myček na nádobí mají různé vlastnosti a hodí se na různá použití. Záleží hlavně na velikosti vaší kuchyně, jakou myčku zvolíte. V zásadě se většina lidí rozhoduje mezi vestavěnou myčkou šířky 45 cm a myčkou šířky 40 cm. Samozřejmě platí, čím menší šíře myčky, tím více místa ušetříte a naopak tím méně nádobí se vám do ní vejde. Rozumné je volit podle vašich možností a dispozic vaší kuchyně a kuchyňské linky.Pravděpodobně populárnější jsou integrované myčky šířky 45 cm, ale není ani nic neobvyklého zvolit si myčku na nádobí šířky 40 cm. Důležité je, aby vám vyhovovala a v kuchyni zbytečně nepřekážela.

Velikost myčky nádobí je někdy také udávána počtem sad nádobí které se do ní vejdou, což může být pro někoho představitelnější údaj než rozměry. Nedokážete-li si představit kolik nádobí je možno do myčky vložit najednou, informujte se o počtu sad.

Další detaily výběru myčky na nádobí

Zajímavou variantou pro menší domácnosti může být také malá myčká nádobí.

Jelikož je myčka častým pomocníkem v domácnosti, je také potřeba myslet na to, aby vás v bytě příliš nerušila. Tento údaj se u myček na nádobí uvádí a říká se mu hlučnost. Hlučnost myčky nemůžeme podceňovat zvlášť, pokud plánujeme myčku nádobí pořídit do bytu. Hlučná myčka zapnutá před spaním by se totiž mohla stát dost lehce noční můrou. Ve větším době, kde se v kuchyni a v její bezprostřední blízkosti nebude trávit tolik času není hlučnost až tak rozhodující, to ovšem neznamená, že byste na ni měli zcela zapomenout. Hlučnost se pohybuje mezi 44 a 54 dB, takže se jedná o rozdíl zhruba 20%, což není zanedbatelné.

Některé myčky disponují také funkcí, které se říká dětská pojistka. Pokud máte v domácnosti malé děti, jistě vám jejich bezpečnost není lhostejná. Výrobci myček na rodiny s dětmi myslejí a tak jsou k dispozici i myčky nádobí s dětskou pojistkou.

Jednou z nejdůležitějších věcí při výběru myčky na nádobí je ale samozřejmě desgin. Design se v poslední době již neomezuje pouze na bílou barvu která postupem času ztrácí na své kráse, ale je možné si vybrat myčku na nádobí i v mnohem zajímavějších zpracováních. Nespletete se ovšem pokud si budete myslet, že sežene myčku v kovovém - nerezovém designu, klasickou bílou myčku na nádobí a černé zpracování myčky na nádobí.