Prostředky do myčky - sůl, leštidlo, tablety

Myčka nádobí v kuchyni

Pořídili jste si novou myčku nádobí a teď nevíte, jakou sůl do myčky použít? Nebo máte problém s tím, jaké je nejlepší leštidlo do myčky? Na kvalitě umytí vašeho nádobí se ale nejvýraznějším dílem podepíší tablety do myčky.

Všechny tyto tři náplně do myčky jsou velmi důležité a záleží na nich, jak dlouho vám bude myčka sloužit a jak kvalitně bude vaše nádobí umyté. Každý si oblíbí jinou kombinaci soli, tablet a leštidla. Někdo dává přednost ceně a volí méně známé a neznačkové přípravky, ale ušetří. Někdo vsadí na kvalitu a doufá, že se mu jeho investice do kvalitních přípravků vrátí v podobně dlouhého života jeho myčky.

Rozhodně není pravidlem, že sůl do myčky, tablety do myčky a leštidlo do myčky musí být od stejného výrobce.

Velmi populární jsou tablety do myčky jar. Jar se osvědčil při mytí nádobí klasickým způsobem a i jako tablety do myčky má vynikající výsledky. Populární jsou samozřejmě také tablety do myčky Calgonit. Naproti tomu sůl do myčky je obvykle volena z levnějších řad a bývá využíván Somat sůl do myčky nebo sůl z obchodního řetězce Tesco. Leštidlo je obvykle voleno opět od značky Somat nebo od značky Finisch. Ten, kdo chce opravdu hodně ušetřit, leštidlo nemusí kupovat a může místo leštidla použít ocet do myčky.

Existují i tablety 3v1 nebo také tablety tři v jednom a při použití takovýchto tablet nepotřebujete už do myčky dávat sůl a leštidlo, tyto tablety už vše obsahují. Někteří lidé si stěžují, že nemají dobré výsledky s těmito tabletami, jiní si je nemohou vynachválit. Nezbývá než vyzkoušt z konkrétní myčkou. Pokud zvolíte tablety 3 v jednom můžete ušetřit spoustu práce a času. Sůl by ovšem měla být přidávána v každém případě, protože sůl z multi tablet se nedostane do dekalcifikátoru a pryskyřici v něm by mohla po čase zatvrdnout. Pokud tedy chcete předejí možné dokonce neopravitelným vadám na myčce, měli byste sůl do myčky přidávat.